Projektni dan naše škole

3. 5. 2019. smo obilježili projektni dan naše škole.  Zajednička tema projektnih radionica je bila VODA, a radionice smo organiziral iizvan prostora škole, u gradu Solinu.

Učenici prvih, drugih i trećih razreda su bili podijeljeni u dvije grupe. Jedan dio učenika je posjetio izvor rijeke Jadro gdje su mjerili protok vode, ispitivali fizikalno-kemijska svojstva vode, analizirali mikrobiološku kakvoću vode, saznali pojedinosti o teološkom i pastoralnom značenju vode i Dioklecijanovom vodovodu te igrali igre kroz geopoučnu stazu.

 

Drugi dio učenika se okupio na šetnici između ribogojilišta i mlina.  Između posjeta ribogojilištu i mlinu su imali priliku vidjeti kako se ista tema, VODA, može interdisciplinarno obraditi na različite načine  kroz pokuse, izračun, stihove i praktični rad. Nakon svega smo se počastili tradicionalnim dalmatinskim kroštulama koje su za tu prigodu učenici dan prije pripremili u školi.