Međužupanijsko natjecanje u Debati

I ove godine, naša škola je po treći puta bila domaćinom međužupanijskog natjecanja u Debati koje je organizirano 23. i 24. ožujka 2019., za učenike srednjih škola iz svih dalmatinskih županija. Pod vodstvom prof. Dijane Ledić Begonja, našu školu predstavljalo je pet timova:  EPRUVETA (Modesty Leu, Ante Kuvačić, Prijam Todorić), MENZURA (Nora Juras, Petra Čarija, Lucija Pavlović), KAPALJKA (Stipe Gilić, Dora Jakelić, Marija Bošnjak), PIKNOMETAR (Branimir Pavlinović, Domagoj Bogić, Luči Vrcić) i LIJEVAK (Josip Novak, Marko Marijan Pleić, Mia Kavara).                                                                     

Na natjecanju, timovi su debatirali (WS format) sa pripremeljenom tezom:”Ovaj dom vjeruje da bi Europska Unija treba biti ekonomska, a ne politička zajednica,” te dvjema Ad hoc tezama objavljenima sat vremena prije početka natjecanja. Debatirajući o aktualnim društvenim problemima, naši učenici su postigli izvrsne rezultate.

Tim EPRUVETA je pobjednik natjecanja sa svih 6 pobjeda. Među 10 najboljih našao se i tim KAPALJKA.     

U konkurenciji od ukupno 69 debatanata, najboljim govornicima proglašeni su naši učenici:

  1. mjesto-Modesty Leu,                                                                                                                      
  2. mjesto-Ante Kuvačić                                                                                        
  3. mjesto-Prijam Todorić       

Od srca čestitamo svim učenicima!   

Dijana Ledić Begonja, prof.