SREDNJOŠKOLCI IZ SPLITA I OMIŠA NA JEDAN DAN POSTAJU ZNANSTVENICI IZ CERN-A

Deset učenika naše škole sudjelovalo je na Masterclass-u koji je organiziran 25. veljače na FESB-u. S još trideset srednjoškolaca iz Splita i Omiša na jedan dan postali su znanstvenici kao na CERN-u: analizirali su podatke iz LHC akceleratora i pronašli Higgsov bozon.

U 16 sati su se spojili na videokonferenciju s učenicima iz Teherana, Bologne, Zagreba i M’Sile (Alžir) te razmijenili rezultate i iskustva.

Ovo je već osma godina za redom da prof. I. Puljak i prof. N. Godinović sa svojim suradnicima organiziraju ovakve događaje po cijeloj Hrvatskoj. Kroz njih je prošlo više od 2000 srednjoškolaca, a neki od njih su već postali i znanstvenici.
Ponosni smo da su naši učenici trećih i četvrtih razreda svih osam godina sudjelovali u ovom projektu.